Logo RSS
بیشتر مطلبها و برنامه ها و لینکها در تمامی موارد توسط خودم چک شده است. منظور این است که اگر برنامه ای توی اینترنت بود و ادعای ان میکرد که سرعنت اینترنت را چند برابر میکرد اول من امتحان میکنم و بعد توی وبلاگ میزارم و همچنین سالم بودن لینکها .شاید بعدها از کار افتادند و اون هم ....

ZANGARD.IR

یکشنبه 16 تیر 1392
(
حتما شما هم برای خرید خودرو معیارهای مختلفی را مد نظر قرار می دهید و با بررسی هریک از آنها، اتومبیل مناسب خود را انتخاب می کنید. به هر حال مواردی چون قیمت، شکل ظاهری، طراحی داخلی، ابعاد، مشخصات فنی، امکانات رفاهی و ایمنی، کیفیت، مصرف سوخت و خدمات پس از فروش از جمله مسائلی هستند که مورد توجه خریداران قرار می گیرد و هر یک بر حسب نیاز و شرایط خود، این موارد را اولویت بندی میکنند اما اینکه خودروی مورد نظر شما در چه کلاسی قرار دارد، بحث دیگریست که اکثر موارد ذکر شده را در خود جای میدهد و باید دید که نیاز و سلیقه شما، کدام کلاس خودرویی را طلب میکند. خودروها معمولا بر اساس شکل ظاهری، ابعاد و کاربردشان کلاس بندی می شوند و البته خودروهایی هم هستند که از ترکیب دو کلاس مختلف پدید آمده اند. به طور کلی می توان گفت که اتومبیل های سواری در هشت کلاس؛ سدان، کوپه، کابریولت، فست بک، SUV، هاچبک، استیشن و MPV تقسیم میشوند که البته برخی از آنها دارای شاخه های فرعی نیز هستند. بنابراین بهتر است که قبل از خرید اتومبیل با این کلاس بندی ها و ویژگی آنها آشنا شوید.


سدان
کلمه سدان به معنای تخت و روان است که البته در دنیای خودروسازی به اتومبیل های چهار در صندوق دار گفته میشود. خودروهای سدان جزو متداول ترین و پرفروش ترین کلاس ها قرار دارند و بیشتر احتیاجات شما را برآورده می کنند. سدان های اسپورت به خوبی حس یک رانندگی هیجان انگیز و جذاب را به شما القا کرده و سدان لوکس هم مانند یک سوئیت راحت و مجهز، رانندگی لذت بخش و آرامی را فراهم می کنند. معمولا خودروهای سدان از لحاظ ابعاد به دسته های چون سدان بزرگ، سدان کوچک و سدان متوسط تقسیم میشوند و با توجه به امکانات رفاهی و ایمنی، ممکن است لوکس، نیمه لوکس یا حتی مجلل باشند. به عنوان مثال مرسدس بنز S-Class یک سدان مجلل و بی ام و سری 5 یک سدان بزرگ لوکس است. خریداران خودروهای سدان، مواردی چون فضای سرنشینان و بار، امکانات رفاهی و ایمنی، مصرف سوخت و طراحی ظاهری را بیشتر از دیگر مسائل مورد توجه قرار می دهند.

برای نمونه سمند - پژو 405 - پارس
مابقی در ادامه مطلب
)
(کوپه
تا چند سال پیش اتومبیل های دو در سقف ثابت در کلاس خودروهای کوپه قرار می گرفتند اما امروزه خودروهای چهار در نیز ممکن است به صورت کوپه تولید شوند. به عنوان مثال مرسدس بنز CLS در لیست مدل های کوپه این کمپانی قرار دارد، در حالی که یک اتومبیل چهار نفره چهار در است. البته CLS در دسته خودروهای فست بک مجلل نیز جای می گیرد. ب ام و X6 هم ترکیبی از یک خودروی کوپه و SUV بوده که به SAV معروف است. خودروهای کوپه دو در هم مانند سدان ها می توانند لوکس یا مجلل باشند و البته ویژگی های اسپورت را نیز چاشنی کار خود می کنند. به هر حال مشتری ها معمولا اتومبیل کوپه را بیشتر به خاطر استایل و ویژگی های اسپورت خریداری می کنند و انتظار دارند که شتاب گیری و هندلینگ خودرو نسبت به هم نوعشان در کلاس دیگر بهتر باشد. تجربه ثابت کرده که خریداران خودروهای کوپه و کانورتیبل افرادی حساس و سختگیر هستند و به طراحی ظاهری اتومبیل اهمیت زیادی میدهند. از کوپه های موجود در ایران می توان به مرسدس بنز E350 کوپه، بی ام و سری 3 کوپه و هیوندای جنسیس کوپه اشاره کرد.

برای نمونه : جسیس کوپه-سراتو کوپه

عکس پایینی جنسیس کوپه


عکس پایینی سراتو کوپه
کابریولت (کروک)
در زبان عامیانه به اتومبیل هایی که سقف آنها باز می شود، کروک گفته می شود که امروزه این اتومبیل ها، خود به کلاس های دیگری چون کابریولت، کانورتیبل، رودستر و اسپایدر تقسیم میشوند. اگر بخواهیم دقیق تر بررسی کنیم باید گفت که اگر سقف بازشوی اتومبیل چهار نفره دو در از نوع فلزی باشد به آن کانورتیبل و اگر از نوع چرمی، پارچه ای یا برزنتی باشد، کابریولت گفته میشود. در مورد اتومبیل های دو در دو نفره نیز به آنهایی که سقف بازشوی آنها فلزی باشد، رودستر و به آنهایی که سقفشان برزنتی یا پارچه ای باشد، اسپایدر گفته میشود. البته معمولا برای راحت شدن موضوع، ممکن است بعضی از این اصطلاحات به طور مشترک برای مدل دیگر نیز استفاده شود. مزیت سقف های فلزی این است که از لحاظ دوام و ایمنی، مطمئن تر هستند. بعضی از اتومبیل ها فقط به صورت کروک ساخته میشوند مانند؛ پورشه باکستر و برخی دیگر نیز مانند بی ام و سری 3 در دو نوع کوپه و کانورتیبل موجود هستند. معمولا بازار این اتومبیل ها در فصول گرم سال، بهتر است و بخش عمده مشتریان آنها را جوانان تشکیل میدهند.

برای نمونه :
لکسوس  is s300

فست بک
اتومبیل های فست بک در تولیدات گذشته بیشتر دیده می شدند و چند سالی بود که خودروسازان به ساخت آنها علاقه ای نداشتند تا اینکه مرسدس بنز با معرفی CLS سبک جدیدی را پایه گذاری کرد و دیگر شرکت ها نیز از آن استقبال کردند. سقف خودروهای فست بک با یک شیب نسبتا ملایم به سمت عقب خودرو پیش می رود و تقریبا می توان گفت که طول صندوق عقب آن در نمای ظاهری کمتر می شود. البته در عمل، فضای زیادی از دست نرفته و صندوق در بخش زیرین شیشه عقب پنهان میشود. معمولا در بعضی از این مدلها، شیشه عقب نیز به همراه در صندوق باز می شود و مهمترین مشکل آنها این است که به خاطر شیب انتهای خودرو، ارتفاع سقف در ردیف عقب کمتر می شود.

مانند؛ پورشه پانامرا و زانتیا و ام جی 6.عکس پایین ام جی 6SUV
خودروهای شاسی بلند یا بهتر بگوییم، SUV ارتفاع بیشتری از سطح زمین داشته و قاعدتا ارتفاع سقفشان نیز بلندتر از دیگر مدل هاست. شاسی بلندها هم از لحاظ ابعاد به دسته هایی چون شاسی؛ کوچک شهری، متوسط، بزرگ یا فول سایز تقسیم می شوند و البته اینطور نیست که همه آنها قابلیت آفرود (خارج از جاده) خوبی داشته باشند چون اکثر شاسی بلندهای کوچک و شهری فقط به صورت فانتزی و با ظاهر یک SUV تولید می شوند که به بعضی از آنها کراس اوور گفته میشود و ارتفاع کمتری نیز دارند. برخی از SUV ها مانند تویوتا پرادو یا میتسوبیشی پاجرو ممکن است به صورت دو در نیز تولید شوند که البته به خاطر وجود در بزرگ محفظه بار در قسمت عقب، به آنها سه در هم گفته می شود. معمولا خریداران این خودروها، ویژگی فنی، فضای سرنشینان و امکانات رفاهی و ایمنی را بیشتر از دیگر موارد، مد نظر قرار می دهند.

مانند : پرادو - لندکروزر- لندرور

عکس پایین پرادوهاچ بک
اتومبیلهای هاچ بک به مدل های کوچکی گفته می شود که به ظاهر دارای صندوق نبوده و عقب آنها کاملا صاف است. این اتومبیل ها فضای بار اندکی دارند و در واقع با توجه به مصرف سوخت کم و ابعاد کوچکشان، گزینه ای ایده آل برای رفت و آمدهای درون شهری هستند (مانند مزدا 2 یا هیوندای i30) اتومبیل های هاچ بک نیز در دو نوع دو در و چهار در تولید می شوند و معمولا شرکت های خودروسازی سعی می کنند که این مدل ها را به صورت اقتصادی و ارزان قیمت تر از دیگر مدلها تولید کنند. البته خودروهایی چون مرسدس بنز اسمارت، مینی کوپر و تویوتا IQ در دسته کوچکتری به نام مینی هاچ بک شهری جای می گیرند.


عکس پایین پراید هاچبک


استیشن
در خاتمه این دو کلاس را در یک بند مورد بررسی قرار می دهیم زیرا در بازار داخلی مدل های بسیار محدودی از آنها یافت میشود. استیشن ها در واقع همان مدل سدان هستند که قسمت عقب آنها مانند خودروهای هاچبک صاف است و محفظه بارشان به داخل اتاق راه یافته است و بدین ترتیب ارتفاع بیشتری جهت حمل وسایل در اختیار شما قرار می گیرد


mpv
MPV هم نمونه ای تغییر یافته از یک مینیون است که ارتفاع سقف آن نسبتا بلند بوده ولی فاصله آن تا سطح زمین مانند مدل های سدان است. در ضمن برخلاف ونها که دربان به صورت کشویی باز می شود، در این مدلها مانند یک سدان باز میشود و معمولا ظرفیت آنها هم چهار یا پنج نفر است. مانند مرسدس بنز B-Class و کیا کارنز که البته تعداد محدودی از آنها در بازار موجود است.

عکس پایین کیا کارنز

)

دسته بندی : ماشین و موتور ,
آخرین مطالب
درباره ما

بیشتر مطلبها و برنامه ها و لینکها در تمامی موارد توسط خودم چک شده است. منظور این است که اگر برنامه ای توی اینترنت بود و ادعای ان میکرد که سرعنت اینترنت را چند برابر میکرد اول من امتحان میکنم و بعد توی وبلاگ میزارم و همچنین سالم بودن لینکها .شاید بعدها از کار افتادند و اون هم ....

ایجاد کننده وبلاگ : زنگارد دات آی آر

امار سایت زنگارد دات آی آر

--------------------------------------------------

اطلاعیه سایت

دوستان اگر توی پیدا کردن جواب بازی واژه یابی اچمی به مشکلی برخوردید توی قسمت نظرات عنوان کنید تا راهنماییتون بکنم

اگر نرم افزاری یا بازی و یا اموزش جالبی اگه دارید لطف کنید در قسمت نظرات عنوان کنید تا در سایت بزارمش

خواهشن کسی عکسی یا فیلمی از زنگارد قدیم و یا از ادمهای قدیم داشته باشه برام ارسال کنید تا بزارم در سایت و عموم مردم حالشو ببرن


-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- این قسمت مربوط به تمامی اخبارADSL میباشد دانلود بازی خاطره ساز واژه یایی اچمی برنامه تلفن همراه و ثابت زنگارد جاوا برنامه تلفن همراه و ثابت زنگارد اندروید تلفن ثابت زنگارد(ورد)برای پرینت گرفتن عکس بازیکنان تیم ملی زنگارد قدیم ------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------- ---------------------------------------- --------------------

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic